Film w reżyserii Konrada Łęckiego „Wyklęty” zdobył ogromną popularność w środowiskach patriotycznych i przez wielu jest uznawany za współczesną ikonę historycznego filmu produkcji Polskiej.
     W związku z bardzo szerokim zainteresowaniem ideą przywracania pamięci historycznej o tragicznych (i nie tylko) dziejach naszego narodu i powstaniem możliwości przeniesienia tych wydarzeń na współczesny ekran kinowy, reżyser filmowy Konrad Łęcki postanowił w tym celu powołać do życia fundację Widnokrąg.
     Widnokrąg Fundacja Filmowa została wpisana do rejestru KRS 13 października 2017 roku i jej celem jest pozyskiwanie środków na realizację projektów filmowych.
 
     Sposób realizacji filmu „Wyklęty”, który powstał w dużej mierze dzięki wpłatom od ludzi udowodnił że chcieć - znaczy móc.
Konrad Łęcki przez wiele miesięcy nie mógł znaleźć pieniędzy na realizację swojego filmu. Zdesperowany postanowił zwrócić się bezpośrednio do ludzi. Razem z Mariuszem Świąder (VFX) i Karolem Łakomcem (autorem zdjęć) nagrali krótki film do internetu. Odzew jaki przyszedł ze strony rodaków zaskoczył nawet samych twórców.
To dzięki dobrej woli tysięcy Polaków i ich wpłatom realizacja „Wyklętego” mogła się w ogóle odbyć.
Otrzymawszy tak duży kredyt zaufania twórcom filmu zależało przede wszystkim na tym, aby nie zawieść zaufania jakim zostali obdarzeni. Praca była naprawdę ciężka często w graniczących z ludzką wytrzymałością warunkach...
Dziś wiemy ze się udało.
     „Wyklęty” na stałe wpisał się w filmowy krajobraz naszego kraju, jako jeden z najważniejszych filmów jakie powstały tu po roku 1989. Fakt ten cieszy tym bardziej, że jest równocześnie pierwszym tak dużym obrazem zrealizowanym dzięki wsparciu zwykłych ludzi.
Przy realizacji produkcji pracowało z Konradem Łęckim wielu pasjonatów. Wiele z tych osób stanowi dziś ekipę „Widnokręgu”. Jeżeli wesprzecie Państwo Fundację to z tymi właśnie ludźmi reżyser zrealizuje swoje kolejne projekty, tak bardzo nam wszystkim potrzebne.
Władze fundacji:

Konrad Łęcki
Konrad Łęcki - Fundator
Reżyser filmowy i scenarzysta. Autor produkcji dotyczących historii Polski. Jego krótkometrażowy film pt. „Pre Mortem” dotykał tematu Zbrodni Katyńskiej zaś „Grudniowe rozmowy” mówią o Stanie Wojennym. Zrealizował również film osadzony w realiach starożytnego Rzymu pt. „Imperator”, w którym wszystkie dialogi wypowiadane są oryginalną łaciną.
Jego pełnometrażowy debiut pt. „Wyklęty” stał się już dziś jednym z najważniejszych filmów o tematyce historycznej jaki powstał w naszym kraju po roku 1989.
Prywatnie pasjonat górskich wycieczek.

Mariusz Świąder
Mariusz Świąder - Prezes Fundacji
Specjalista w zakresie efektów specjalnych VFX. Grafik komputerowy, montażysta, ostrzyciel. Współautor większości ujęć efektowych do filmu „Wyklęty”.
Od lat współpracuje z Konradem Łęckim przy jego projektach filmowych będąc pomysłodawcą wielu rozwiązań koncepcyjnych.
Prywatnie pasjonat lotnictwa i żeglarstwa.


Sponsorzy: